«Ära loobu võimalusest olla õnnelik!»

6217125, 6217124, 6212433
Aadress: Narva mnt 7A-501, Tallinn, Eesti





Rumeenia riigist

Rumeenia on riik Kagu-Euroopas Musta mere läänerannikul, lõunapiiriks on Doonau jõgi. Idaosa ümbritsevad Karpaadid. Riik piirneb põhjas ja kirdes Ukrainaga, kirdes Moldovaga, läänes Ungari ja Serbiaga ning lõunas Bulgaariaga. 1. jaanuarist 2007 on Rumeenia Euroopa Liidu liige.

Rumeenia Riviera saab alguse Danube deltast põhas ning kulgeb 272 km pikkuselt alla lõunasse.

Bukarest üllatab oma kosmopoliitsusega - kunagi väikese Pariisina tuntud vanalinn on küll ehk liiga otsekohene oma rohkete valguskastidega, mis kutsuvad külastajaid oma teenuseid nautima -, on Rumeenia ilmselt viimane koht Euroopa Liidus, kus vabaõhumuuseumisse minemata näha võib, kuidas maal 100 aastat tagasi elati.

Transilvaania on just nii müstiline ja salapärane, kui "Dracula" nimitegelase prototüübi kodukant olema peab. Dracula sünnilinn Sighișoara on postkaardilikult kaunis ja keskaegne, vanusest hoolimata aga vägagi elus ja selle 16.-18. sajandist pärit majadest pole ükski tühjaks jäänud. Vaatamata sellele romantikale kasvas Vlad III Dracula ehk Vlad Țepeș meheks, kes eesti keeles on tuntud kui Vlad Teibasseajaja või Vlad Teivastaja ning kes inspireeris Bram Stokerit looma Dracula kuju.

Mamaia on peamine kuurort Rumeenia Musta mere kuurortpiirkonna põhjaosas, sadamalinn Constanta naabruses. Juba 20.sajandi alguses hakkas kohalik eliit ja kunginglik pere siin mereveevanne võtma. Tekkis vajadus raudtee järele, mis Constanta sadamalinna kuurortpiirkonnaga ühendaks. Kahe maailmasõja vahelisel perioodil sai Mamaia tuntuks ka välismaal.

Mamaia kaunis liivarand kulgeb peaaegu 10 km pikkuse ribana Constanta ja Navodari linna vahelisel alal. Mõnedes kohtades on rand peaaegu 300 m lai. Mamaia mererannas ja järve ääres saab tegeleda erinevate veespordiliikidega - pedaalipaadi, langevarju, banaanipaadi, veesuuskade, skuutri ning jahiga sõita või surfata ja sukelduda. Otse kuurordis on veepark ja köisraudtee. Mamaia rannapromenaad on ääristatud restoranide ja kohvikutega, kuurordis on spetsiaalne ööelupirkond, kuhu on koondunud vabaõhudiskoteegid.

Mamaia hotellid asuvad Siutghioli järve ja Musta mere vahel, mistõttu paljudest hotellidest avaneb nii järve- kui merevaade. Mageda veega Siutghioli järv tekkis kohta, kus jõgi merre suubus. Järve keskel on Ovidiu saar, kuhu saab sõita Casino piirkonnast väljuvate paatidega.

Mamaiast alla lõuna poole sõites jõuame Constanta linna ning sealt veel lõunasse jäävad enne Mangalia linna mitmed Mamaiast väiksemad kuurordid. Constanta poolt Mangaliasse liikudes järgnevad üksteisele Eforie Nord, Eforie Sud, Costinesti, Olimp, Neptun, Jupiter, Cap Aurora, Venus ja Saturn.

Neptuni kuurort jääb Constanta linnast u 38 km ja Mangalia linnast u 6 km kaugusele. Neptunis on hulgaliselt 3* kõik hinnas teenusega hotelle. Kuurort on ümbritsetud Comorova metsast. Neptunis on suveteater- ja kino, turg, spordiväljakud, veespordivõimalused, mõned restoranid ja kohvikud. Neptuni kõrval asub ka kuurort nimega Olimp.

Jupiteri kuurordi keskel paikneb Tismana tehisjärv. Cap Aurora asub kaljusel poolsaarel ning selle kuurordi hotellidel on vääriskivide nimed, Venuse hotellidele antud on naisenimed. Venuse kuurordis on enim suure territooriumiga 4* hotelle. Saturn paikneb rahulikus lahesopis, Mangalia linna vahetuse naabruses. Saturnis on mitmed kämpingualad ning kaks puhkeküla - Dunarea ja Delta.

Constanta

Mamaiast alla lõuna poole sõites jõuame u 2500 aastase ajalooga Constantasse, kus antiikajal asus Tomise nimeline kreeklaste koloonia. 1. sajandil p.Kr võtsid roomlased linna üle. Imperaator Constantinus Suur andis oma õe auks linnale uue nime - Constantian, mis osmanite ülemvõimu ajal Constantaks lühenes. Constanta on tänapäeva Rumeenias suuruselt kolmas linn. Linna sadam on Musta mere piirkonna suurim, kuuludes ka Euroopa suurimate sadamate hulka. Tänu pikale ja kirevale ajaloole on linnas palju põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi.

Kliima

Rumeenias on 4 aastaaega. Suvi on soe, sügis jahe ja kuiv, talv külm, lumine ja udune. Sademeid on aastaringselt siiski suhteliselt vähe. Mägedes, lauskmaadel ja rannikualadel on kliima suhteliselt erinev. Lääne-Rumeenia on niiskem kui maa idaosa, kuid kuivem kui mägised piirkonnad.

Valahhia lauskmaa on valla nii rannikult tulevatele ookeani- kui põhjast puhuvatele polaartuultele. Vihma siin aga eriti ei saja, sest kõrged mäed peavad sademed kinni. Kui aga sajab, siis paisub vihm tihti tuulte tõttu tormiks. Seda juhtub enamasti kevadel ja suve alguses.

Musta mere rannikul on tänu mere lähedusele mõõdukas kliima. Riigi põhjarannikul paiknevas Constantas ning seda ümbritsevates kuurortides on meeldivad, soojad suved. Juulis-augustis on tavaliselt u 26 kraadi sooja, jaanuaris aga vaid u 3-4 plusskraadi. Rumeenia lääneosas on temperatuuride vahe märksa suurem. Ka Pealinn Bukarestis on temperatuurikõikumised suuremad. Suvel on keskmine temperatuur 29 kraadi, kuid tõuseb tihti ka 35 kraadi ning vahel ka üle 40. Bukarestis on ka päevane ja öine temperatuur väga erinevad.


 
 
© 2024 Ljuna Tours OÜ
All rights reserved
 
Telefon:(+372) 6 217 027, 6 217 123, 6 217 124, 6 212 433, 6 217 125
E-mail:info@ljunatours.ee
Estonia pst 5 - 202, Tallinn
10143, ESTONIA
Reg nr 10780849
KMKR EE100729524
Back to Top