«Ära loobu võimalusest olla õnnelik!»

6217125, 6217124, 6212433
Aadress: Narva mnt 7A-501, Tallinn, Eesti


Madeira - üldinfo



Madeira - üldinfo

Madeira on Atlandi ookeanis umbes 600 km kaugusel Aafrikast asuv saarestik.
Saarestiku elanikud on portugallased ja see kuulub Portugalile autonoomse piirkonnana. Viimased 600 aastat kuulub Madeira etniliselt, kultuuriliselt, majanduslikult ja poliitiliselt Euroopasse, kuigi on Aafrikale lähemal. Portugali autonoomse piirkonnana kuulub ta Euroopa Liitu.
Madeira on vulkaanilise tekkega saarestik, mis tekkis kunagise kuuma punkti kohale, nii ei ole ta selles mõttes ühegi mandri osa.
Saarestik on mägine, kõrgus kuni 1859 meetrit. Ta koosneb rohkem kui 20 saarest, millest ainult kaks suurimat, Madeira saar ja Porto Santo on asustatud. Madeira saar on pindalalt suurem kui kõik ülejäänud saared kokku.
Funchal on Portugalile kuuluva saare Madeira pealinn ja suurim linn. Funchalis leidub lai valik restorane alates Portugali ja rahvusvahelisest köögist kuni pitseeriate ja kiirsöögikohtadeni. Kindlasti tasuvad proovimist maitsvad kalaroad.
Soositud õhtuseks kogunemiskohaks on arvukad tänavakohvikud vanalinnas Katedraali lähistel. Õhtu jätkub pubides ja baarides ning diskoteegid täituvad pidutsejatega alles pärast keskööd. Populaarsed õhtuveemiskohad on hotell Savoy lähistel ning sadamas asuvad baarid ja diskod. Fadot võib kuulata vanalinnas, nt. väikeses kohvikus Marcelino ja restoranis Arsenio.
Funchalist on pärit jalgpallur Cristiano Ronaldo.

Madeira kliima on vahemereline: talv on pehme ja vihmane, suvi on kuiv, kuid mitte väga kuum.
Kõige vihmasemad kuud on jaanuar, november ja detsember. Kõige kuivemad kuud on juuli ja august. Aasta keskmine temperatuur võib rannikul tõusta üle +20 °C. Sisemaal, mägedes, on see madalam. Merevett soojendab Golfi hoovuse kõige kuumem haru Kanaari hoovus, mistõttu merevee temperatuur on suvel 26 °C ja talvel 17 °C.

Rannad
Madeira rannad on enamasti kiviklibused ja tumeda liivaga. Funchalis ei ole liivarandu. Päevitada ja ujuda saab hotelli basseinialal või tasulistes merevee-ujulates. Suurim ja tuntuim neist on Lido ( hetkel remondis ) , kõige uuem Ponta Gorda. Ujula sissepääsupilet maksab u 3-6 eurot, lamamistool või päikesevari u 1-2 eurot. Praia Formosa laavakivirand asub Funchali lääneosas.
Calheta Beach
Saare ainus pisike liivarand asub Calheta külas saare lõunarannikul u 30 km Funchalist. Rannaliiv on toodud Marokost. Lamamistool koos päikesevarjuga maksab u 1,5 eur, dušiga riietuskabiini kasutamine u 1 eur. Selles piirkonnas on ka kiviklibused rannad Jardim do Mar ja Paul do Mar, kus on head võimalused surfamiseks.
Seixal on ilus linnake saare põhjaosas ning seal on väike tumeda liivaga rand Praia da Laje. Rannas on 2 looduslikku mereveebasseini. Lähedusse jääb ka Jamaica tumeda liivaga rand.
Machico linnakeses on väike liiva-kiviklibune rannasopp. Sinna saab Funchalist bussidega nr 53, 113 ja 156. Rannal asub ka sukeldumiskeskus, restorane ja kohvikuid.
São Vicente ja Ponta Delgada on üsna populaarsed saare põhjaosa rannad, sest seal on head veespordi harrastamise võimalused.

Lastele
Madeiral leiavad tegevust ka lastega pered.
Santa Cruzi külas asuvas veepargis on liumäed, basseinid nii lastele kui täiskasvanutele, mänguväljakud, restoranid ja baarid. Veepark on avatud vaid suveperioodil. Santa Luzia ja Santa Catarina pargis on mänguväljakud.

Vaatamiväärsused
Funchali aiad
Funchali suurimaks vaatamisväärsuseks on kahtlemata pargid, eraaiad ning botaanikaaiad. Loodussõbrad kogu maailmast tulevad Madeirale spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mida peetakse siinsetest lossiaedadest kõige ilusamaks. Silmarõõmu pakuvad ka Jardim Botanico ehk Botaanikaaed ja Jardim Tropical ehk Monte aed, kus on taimi maailma erinevatest piirkondadest, mitmed orhideeaiad jpm.

Santana teemapark
Santana (Santa Ana) on küla Madeira põhjaosas, mille Vabaõhumuuseumis jalutades saab hea ülevaate Madeira ajaloost, traditsioonidest ja kultuurist. Santana on tuntud eelkõige traditsiooniliste kolmnurksete õlgkatustega Madeira majakeste poolest, kus elasid peamiselt põllumehed. Teemaparki saab bussiga, mis sõidab marsruudil Funchal-Santana-Funchal.
Porto Santo
Porto Santo on Madeira arhipelaagi suuruselt teine saar, mis asub u. 40 km kaugusel Madeirast. Porto Santo kõrgeim tipp on Pico Baixo ( 516 m), millelt avaneb imeline vaade 9 km pikkusele kollase liivaga rannajoonele. Saarel on võimalik tutvuda ka pisikese pealinna Vila Baleiraga. Saarele pääseb laevaga, mis väljub Funchali sadamast.

São Vicente
Saare põhjarannikul paiknevas võluvas Sao Vicente külas on 700 m pikkused laavatunnelid, mis tekkisid palju aastaid tagasi viimase vulkaanipurske tagajärjel. Vulkanoloogiakeskuses näidatakse 3D filmi Madeira saare sünniloost.

Porto Moniz
Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Nende kõrvale on ehitatud supelkeskus, kus saab ujuda.






 
 
© 2024 Ljuna Tours OÜ
All rights reserved
 
Telefon:(+372) 6 217 027, 6 217 123, 6 217 124, 6 212 433, 6 217 125
E-mail:info@ljunatours.ee
Estonia pst 5 - 202, Tallinn
10143, ESTONIA
Reg nr 10780849
KMKR EE100729524
Back to Top